Od pátku 17. 11. 2023 do neděle 19. 11. 2023 ZAVŘENO - celofiremní dovolená.

McCulloch Olomouc

McCulloch Olomouc

Agrocentrum DFG s.r.o., Husqvarna, Týnecká 826/55 77200, Olomouc nabízí autorizovaný prodej a servis značky McCulloch

Značka McCulloch má více než 60-letou historii. V roce 1943 založil obchodník Robert McCulloch ve státě Wisconsin na Středozápadě USA společnost nazvanou McCulloch Aviation, jejíž název v roce 1946 změnil na McCulloch Motors Corporation. V témže roce se společnost přestěhovala z Wisconsinu do Kalifornie, kde v roce 1948 McCulloch Motors představil svou první dvoumužnou řetězovou pilu, která nesla modelové označení 5-49.

V roce 1949 McCulloch uvedl na trh lehkou, jednomužnou motorovu pilu s modelovým označením 3-25, která způsobila zásadní převrat v dřevozpracujícím průmyslu v Severní Americe.

V průběhu 50. let společnost McCulloch Motors nadále rostla a expandovala na nové trhy. V roce 1958 společnost změnila svůj název na McCulloch Corporation. Kromě výkonných a světoznámých řetězových pil výrobní program zahrnoval také letecké motory a motory pro motokáry.

Několik světových prvenství

V roce 1968 společnost McCulloch překvapila dalším revolučním výrobkem. Řetězová pila Power Mac 6 s váhou 3,86 kg s plnou nádrží byla nejlehčí na světě. Po čtyřech letech společnost přišla s další inovací - široký spotřebitelský trh oslovila s cenově dostupnou řetězovou pilou Mini Mac 1. V té době už také společnost zahájila výrobu elektrických řetězových pil.

Kompletní sortiment zahradní techniky

V letech 1970 až 1980 zařadila společnost McCulloch do výrobního programu nůžky na živý plot, strunové vyžínače a foukače listí. Společnost se tehdy plně orientovala na zahradní techniku.

V roce 1988 se McCulloch přestěhoval do Tusconu v Arizoně. Otevřel zde nové ústředí společnosti a distribuční centrum. Mezi dalšími inovativními výrobky, které následovaly, byl v roce 1998 elektrický strunový vyžínač.

V roce 1999 McCulloch prodal svou evropskou divizi společnosti Husqvarna AB. O devět let později získala Husqvarna práva na značku McCulloch na severoamerickém trhu. Od té doby patří značka McCulloch do skupiny Husqvarna.

McCulloch nyní nabízí ucelenou řadu výrobků zahradní techniky : výkonné řetězové pily, odolné vyžínače, sekačky na trávu, zahradní traktory a nůžky na živý plot. S jejich pomocí ušetříte čas a námahu a péče o zahradu se stane vaším koníčkem.

Produkty